Kategorie: Angličtina

Hledání vajíček

Hledání velikonočních vajíček  (Easter egg hunt)

O hodinách angličtiny jsme si před Velikonoci povídali, jak je tráví děti ve Velké Británii. Říkali jsme si, že děti tam nemají pomlázky a nechodí na koledu. Místo toho pro ně rodiče pořádají hledání velikonočních, čokoládových vajíček na zahradách. Dospělí schovají vajíčka po celé zahradě a děti je hledají. Takovou velikonoční aktivitu jsme si vyzkoušeli i my na školní zahradě v rámci Velikonočního projektu. Na zahradě jsme měli schovaných spoustu barevných, papírových vajíček a dále také čokoládová vajíčka. Soutěžili jsme ve dvou družstvech, které najde větší množství. Když jsme vajíčka  našli, tak jsme na nich procvičovali anglicky barvy, počítání, vazby " there is , there are" , spojovali jsme věty typu: Já mám 2 červená, 1 zelené a 3 žlutá velikonoční vajíčka. Všichni jsme se následně podělili o čokoládová vajíčka, která jsme na zahradě našli. V 5. ročníku jsme během další hodiny soutěžili, kdo napíše správně anglicky nejvíce slovíček věcí, které jsme viděli venku. Obrázky z akce můžete nalézt ve fotogalerii.

H.Guest
(hana.guest@seznam.cz)