Aj slovíčka Unit 6 + další informace k aj

Milí rodiče třeťáčků,
posílám Vám slovíčka z nové lekce 6 - Family photos. Děti si je přepíší do slovníčku.
Členy rodiny jsme už probírali v 1. a 2. ročníku, takže spoustu slovíček by už děti měly znát. Pokud se někomu podaří, může ze starých desek dohledat materiály se slovíčky "Family", třeba se to dětem ještě více vybaví :)

Vzhledem k tomu, že online výuka angličtiny, právě u třeťáčků, byla hodně ztížená, díky špatnému spojení po většinu výuky a dále pokud by byla výuka za normálních okolností prezenční, v dnešní den Vysvědčení, kdy je ve čtvrtek aj,  bych byla s dětmi ve škole a každému bych pár slov k jejich známce řekla. Slíbila jsem tedy dětem, že jim napíši do mailu, samozřejmě každému zvlášť v kopii Vám rodičům, jak bych je anglicky charakterizovala jedním slovem, slovo  jim přeložím, vysvětlím  a pak jim napíši  pár vět o tom,  co jim  v  aj jde, co by měly zlepšit, či na co se zaměřit. Pokud budete mít k emailu další dotazy, neváhejte mne kontaktovat.

Děkuji Vám za spolupráci v uplynulém pololetí a přeji Vám i Vašim dětem vše dobré a pevné zdraví do pololetí druhého.
H. Guest

Zde již slíbená slovíčka:

Unit 6 - Family photos (uč. str. 28, 29, 30)
mum  - maminka
dad - tatínek
me - já
grandma - babička
grandad - dědeček
sister - sestra
brother - bratr
Who´s this?  (celý tvar: Who is this?) - Kdo je to?
It´s me. (celý tvar: It´s me) - To jsem já.
Look ! - Podívej!
How many brothers have you got? - Kolik máš bratrů?
I´ve got one brother (celý tvar:  I have got...) - Mám jednoho bratra.
I haven´t got a brother (celý tvar: I have not got...) Nemám bratra
I´m (celý tvar I am) twelve - Je mi dvanáct.
Glasses - brýle
Little brother - malý (mladší) bratr
Big brother - velkký (starší) bratr
Andy is twenty - Andymu je dvacet
Jessie isn´t (Celý tvar: is not) my sister - Jessie není moje sestra
She ´s (Celý tvar:  She is) eight - Je jí osm.