Mikuláš s andělem a čertem

MIKULÁŠ, ANDĚL A ČERT

5. 12. k nám do školy přišel Mikuláš, anděl a čert. Pan učitel nás o velké přestávce poslal do vedlejší třídy. Od vedle jsme  slyšel i čerta a jeho zvon. Čert byl strašidelný a anděl měl knihu hříchů. Byl tu i Mikuláš se svojí holí. První byli  obdarovaní  prvňáci a pak to šlo až k páťákům. Obdarovaní byli všichni. V pytlíku byly např. čokolády, bonbony nebo vitamíny. Šimon Šagát byl už v pytli. Všichni se pak dali do jedení sladkostí.

Petr Švorc

Čert, Anděl, Mikuláš ve škole

5.12 přišli do školy čert, anděl a Mikuláš. Nebyli  zas tak strašidelní,  jak jsem si myslel.  Tak jsem se ani moc nebál. Ale  ostatní to tak třeba nemají. Všichni tu furt  jsou,  takže si nikoho neodnesli, ale málem jo. Děti dostaly dárky v podobě sladkostí. Některý byly  v  knize hříchů a mezi nimi jsem byl  i já. Ale nic hrozného.  Jak už jsem říkal, že si nikoho nevzali,  takže jsme tu zůstali všichni. Tak že čert si do pekla max. donesl  svůj starej roztrhanej pytel. Ale ještě na jedno jsem zapomněl. Třetí, čtvrtá a pátá třída si vzaly nůžky, abychom  se z toho pytle mohly dostat. No ale bylo nám to k ničemu.

Patrik Hegedus

Čert , Anděl , Mikuláš

Byli jsme u nás ve třídě. Slyšeli jsme zvoneček a přišla pro nás paní školnice. A šli jsme do vedlejší třídy. Tam byl Mikuláš, čert a anděl.  Čert byl strašidelný  a když nám rozdal dobroty a každý něco slíbil,  třeba, že bude  hodný  a tak dál.A pak jsme měli další hodinu.

Adéla Novotná

Čert, Anděl a Mikuláš

5. 12. 2017 u nás ve škole byli Čert, Mikuláš a Anděl. Anděl  měl s sebou knihu hříšníků a četl nejdříve první třídu, pak druhou, třetí ,čtvrtou a nakonec  pátou třídu,  ve které odnesl čert  Šimona Šagáta, Petra Švorce a pak Dominika  Kvitského.  Nakonec jsme dostali  balíček, ve kterém byly sladkosti.

Valentýna Urbánková

Mikuláš Čert a Anděl ve škole

5. 12. u nás ve škole jako možná u vás doma chodili čerti. Nejdříve jsme šli vedle, tam se rozdávaly balíčky. V něm  byly  skittles, Hořické trubičky, čokoládové sušenky, čokoládový santa na tyčce  a nějaké vitamíny. První na odbytí šla první a druhá třída,  poté my starší.  Některé děti brečely.  Ale některé se jenom báli.  Anděl řekl všem dětem jejich hříchy, ale i dobré věci.

Pavla Fikarová

Čert, Anděl a Mikuláš

5. 12. Ve škole byli čerti. Přišli o druhé hodině. Šli jsme vedle a tam už stáli. Měli  s sebou knihu hříchů, tři zvony, pytel , koš a berli. Rozdávali pytlíky  plné sladkostí.

Adéla Kořínková

Čerti ve škole

Dnes přišli čert, Mikuláš a anděl. Měli  jsme  češtinu a  matematiku.  Pak jsem slyšel rachot.  Zrovna  jsme počítali u tabule.  Pan učitel nás zavolal  vedle. Tam na nás vyskočil čert. Tak probírali 1. a 2. třidu. Až to najelo na Dominika Černého .  Čert ho vzal  do pytle pak brečel. Šimona vzal také. Pak  Mikuláš rozdával sladkosti: perník,  Hořické trubičky,  čokoládová  srdíčka,  mandarinku a  banán. Pak jsme  museli říct, že budeme hodní. Pak čert  přišel na to,  že měli skoro všichni nůžky, aby se vystříhali z pytle ven.  Moc se na to netvářil.  Pan učitel to celé fotil,  jak bral čert všechny do pytle. Pak se ptali,  jestli zlobí pan učitel a paní učitelka a  my na to, že ne. Pak tam čert udělal  bordel koštětem a řekl,  že to paní  školnice uklidí. Tak jsme se všichni zasmáli.

Pavel Svoboda

Mikuláš Čert a Anděl ve škole

Včera  5.12. 2017 měli jsme normálně češtinu a v půlce matematiky  jsme slyšeli zvonek a řetěz. Pan ředitel  nám řekl, ať jdeme vedle.  Moc se nám nechtělo,  ale šli jsme.  Nejdříve šla na řadu první třída a  pak šla 2,3,4,5.  Všichni dostali balíček, ve kterém byl pomeranč, banán, skittlsky, hořické trubičky a nějaké  bebe sušenky.  Potom jsme měli normální vyučování.

Šimon Šagát

Čerti ve škole

5.12. 2017 u nás ve škole bili čerti. Když jsme slyšeli čerta,  trochu jsme se lekli. Pan učitel nám řekl, jestli nechceme jít vedle ,ale všichni jsme řekli ne. Pan učitel nás tam poslal a my jsme tam teda šli. První šla na řadu 1. a 2. třída. A pak jsme šli my. Všichni jsme dostali takový balíček, ve kterém byly sladkosti a trochu ovoce. O velké přestávce jsme si něco snědli a něco jsme si nechali domů.

Jana Honcová

Mikuláš, čert a anděl ve škole

Dnes 5. 12. u nás ve   škole byl čert, Mikuláš a anděl. Zrovna jsme mněli matematiku a najednou se rozrazili dveře a do třídy vběhl čert. Anděl četl z knihy hříchů Petra, Šimona a Dominika Černého  málem je odnesli v pytli. Pak se rozdávali balíčky, ve kterých bylo skittles, perník, hořické trubičky, čokoládové bebe srdíčka,  santa z čokolády, banán a mandarinka. Potom čert, Mikuláš a anděl odešli dolů a tam pili kávu. My už jsme se nemuseli bát , protože už byli pryč.

Dominik Kvitský