Mikuláš ve škole

Mikuláš, Čert a Anděl ve škole

Dne 5. 12. k nám do školy přišel Mikuláš, Čert a Anděl.  Přišli do vedlejší třídy a my jsme šli za nimi. Potom Anděl četl z knihy hříchů, kdo zlobil a kdo ne. Ten kdo zlobil, tak musel slíbit, že už nebude. Každý musel říct nějakou básničku nebo zazpívat písničku.  Potom všichni dostali Mikulášský balíček a Mikuláš s Čertem a Andělem odešli. My jsme se vrátili zpět do naší třídy a normálně se učili.

Kvitský Dominik

Čert ve škole

Dne 5. 12. o první hodině přišel Čert s Mikulášem a Andělem. Když došly vedle do třídy, tak nám učitel řekl, že půjdeme vedle za nimi. První a druhý ročník moc hříšníků nemá, ale přece jenom  jich  tam  pár je. Holky byli v pohodě,  ale kluci byli většinou ty hříšníci. Vždycky když u někoho skončili, tak mu  dali  pytlík se sladkostmi a ovocem.  Když skončili s první  třídou,  tak šli na nás. U nás to bylo podobné.  Kluci byli většinou hříšníci a holky ne. Všem říkali, že máme přidat na hlase a tak podobně. Když šli pryč, tak jsme se šli zase učit.

Jana Honcová

Čert a Mikuláš a Anděl ve škole

Ráno jsme se všichni těšili na Čerta, Mikuláše a Anděla .A  nastala první hodina. Neučili  jsme se ani 15. minut a už to rachtalo.  Nejdřív šli do 1.  třídy a pro nás si nešli.  Ale pan učitel řekl“ jdeme do druhé třídy“.  Jenom jedna holka brečela jinak nikdo.  Každý musel říct básničky a potom dostal    v pytlíčku čokoládu a ovoce .  Pak jsme se rozloučili a dál jsme se  učili jako každý den.

Adéla Novotná .