Pasování na čtenáře v Knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně 2020

Brána recyklace a pasování na čtenáře

Ve středu jsme jeli do Jičína. Tak jsme šli na městský úřad a tam nám ukázali něco o recyklaci. A potom jsme šli do knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně. Tam byli prvňáci pasovaní na čtenáře. Přišli se taky podívat rodiče prvňáků.  Byly jim předány průkazky do knihovny a knihy, které si vybrali ve škole. Taky si hned mohli půjčit knihu domů.

Adéla Jirsáková

Muzeum recyklace a pasování prvňáků na čtenáře

Dne 19.2 jsme byli na výstavě a na pasování prvňáků na čtenáře. Třetí, čtvrtá a pátá třída byla nejdřív na výstavě. Prohlíželi jsme si plasty, skla a co se z toho vyrábí.  Třeba koberec nebo chameleon z plechovky. Potom přišli první a druhá a šli na výstavu oni a my jsme šli na rozchod. Pak jsme šli na pasování prvňáčků na čtenáře. Přišli i rodiče a po skončení akce jsme si šli půjčit knížky.

Vojtěch Myslík

Pasování čtenářů a recyklace

Dne 19.2. jsme se školou jeli do Jičína. Šli jsme do městského úřadu na výstavu recyklace. Tam nám paní učitelka ukázala, co sedá recyklovat. A jaké věci se z toho dají vyrábět. Pak jsme třetí , čtvrtá a taky pátá třída  mohli jít na rozchod. Pak jsme šli do knihovny na pasování čtenářů a mohli si koupit knížku za deset Kč.

Tomáš Čapek