Předškoláci ve škole

29. 3. 2017 - Návštěva předškoláků z MŠ Milíčeves

Dnešní den byl vyjímečný. Do naší školy přišli na návštěvu malí předškoláci z mateřské školky z Milíčevse. Naši školáci po první vyučovací hodině uslyšeli pod okny dětské hlásky. S radostí a úsměvem přijali nejen malé kamarády, ale i změnu v tradičním rozvrhu. Protože jsme se budoucím školákům chtěli opravdu poctivě věnovat, a nebylo jich málo, pan ředitel nabídl školákům místo matematiky tak oblíbený venkovní tělocvik. V budově školy se po odchodu těch starších rozhostilo ticho a já jsem společně se šesti pomocníky z první a druhé třídy mohla přivítat děti pod vedením paní ředitelky Novotné. Strávili jsme společně jednu vyučovací hodinu, kde jsme pospojovali matematiku, český jazyk, prvouku i angličtinu dohromady. V nesnázích přišli na pomoc malým předškolákům jejich oblíbení kamarádi z Kouzelné školky, František s Fanynkou. Děti předvedly, že k zápisu jsou připraveni více než výborně a za svoji snahu a chuť do práce si odnesly velké jedničky na špejli, které jim vyrobili jejich starší kamarádi ze školy. I druhá hodina ve škole pro ně byla zajímavá, protože tělocvik je vždy velkým lákadlem. Pan ředitel si s dětmi zahrál míčové hry, zasoutěžil a přesvědčili jsme se o tom, že budoucí prvňáci nejsou žádní lenoši. Po jedenácté hodině jsme se všichni rozloučili, neboť na malé děti čekal oběd ve školce. Školáci se opět vrhli do práce, u které jsme ráno skončili. Z úst mnohých zaznívala ještě po obědě slova lítosti nad tím, že takhle hodné návštěvy, které jim nosí bonbóny, nechodí častěji.

Přejeme všem budoucím školáčkům co nejvíce jedniček a chuti se učit stále nové věci.

Radka Kracíková a Martin Procházka