Předvelikonoční tvoření

PŘEDVELIKONOČNÍ TVOŘENÍ

Bylo to super a bylo toho dost! Všichni, kteří měli možnost být s námi v úterý a středu ve škole (zdravíme Adélku Jirsákovou do lázní a moc na ni vzpomínáme), si ještě možná dnes hladí bříško a mlsně se olizují při vzpomínce na všechny ty velikonoční dobroty, které mohli dosyta ochutnat. Připravený velikonoční projekt byl prostý – šlo nám o to ochutnat Velikonoce všemi smysly. Všímali jsme si jarní přírody, stromů oděných v bělostných šatech, poslouchali jsme zpěv ptáků, zhluboka jsme vdechovali svěží jarní vzduch prosycený vůní první posečené trávy, nechali jsme si sluncem prohřívat záda i dlaně, v rukou jsme drželi ohebné a mízou provoněné čerstvé proutky, z nichž jsme pletli pomlázky, v dlaních jsme jemně svírali vajíčka a přáli si, aby nám při zdobení nepopraskala. Nakonec jsme si nechali na jazyku rozplynout to nepřeberné množství chutí, které s sebou Velikonoce přinášejí. Děti ochutnaly jídla, která neznaly, naopak nabídly ta, jež tvoří součást velikonočních svátků v jejich rodině. Bylo slyšet nespočet pochval mistryním kuchařkám, děti nevěděly, po čem dřív sáhnout. Děkujeme Vám, maminky, za vše. Opravdu si pochutnal každý. Nakonec jsme zapojili i „srdce“. Vzpomenout si na blízké, vyjádřit lásku či pocit blízkosti stejně jako „za starých časů“, jsme rovněž považovali za součást velikonočních tradic. Děti napsaly pohlednice, které jsme řádně odeslali na určenou adresu, vyrobily velikonoční přání a malé drobné dárečky, jež mohly darovat, komu chtěly. Doufáme, že jste z nich měli stejnou radost jako Vaše děti. Všem se tvoření líbilo a my věříme, že se u prostřené velikonoční tabule s Vaší pomocí sejdeme i příští Velikonoce. Tak je mějte klidné, vlídné, hřejivé a užijte si je z celého srdce.

Radka Kracíková a Martin Procházka