Slavnost Slabikáře 2017

Slavnost slabikářů

11.12. se konala slavnost slabikářů. Začala pohádkou o princezně, která zapomněla mluvit a prvňáci měli za úkol jí zase naučit mluvit. Jako první  šli k perníkové chaloupce,  která byla vyrobená z kartónu a na ní byly  kartičky se slabikami. Ty slabiky  museli přečíst.  Pak šli k tabuli. Na té tabuli, na které  byl nakreslený zámek a na něm  slabiky. Ty slabiky museli spojit,  aby vzniklo slovo. A když dočetli, uzdravili princeznu a byli pasováni na čtenáře. Paní učitelka je pasovala dlouhou bambusovou tyčí a rovnou dostali diplom. Pak šli ke svým rodičům a domů.

Jana Honcová

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

11. 12. se konalo pasování na čtenáře. Začalo to pohádkou, vlastně celé to byla taková pohádka. Paní učitelka tam zahrála na flétnu dvě písničky a děti dvě zazpívaly. Prvňáci svým čtením uzdravili princeznu. Ještě před tím než ji uzdravili, tak šli s vyrobené perníkové chaloupce.  Na střeše byly slabiky. Pak v lavici četli ze slabikáře a šli k tabuli, kde spojovali slabiky do slov.  Nakonec je paní učitelka pasovala na čtenáře a dostali diplom.

Pavla Fikarová

Slavnost slabikáře

11. 12. se konala slavnost slabikáře.  Začínalo se pohádkou o princezně, králi, kašpárkovi a ježibabě. Princezna byla velmi pyšná a nemohla si vybrat ženicha a proto jí ježibaba začarovala a nemohla mluvit. Potom paní učitelka zahrála na flétnu a děti šly na koberec k perníkové chaloupce. Tam četly slabiky, které byly na střeše perníkové chaloupky . Potom četly ze slabikáře, z karet skládaly pohádku o Červené  Karkulce. Poté šly k tabuli, kde  byl nakreslený hrad,  pod ním byli slabiky, ze kterých museli skládat slova . Potom paní učitelka vzala dlohou bambusovou tyč  a pasovala prvňáčky na čtenáře . Nakonec  dostali diplom, na kterém bylo napsáno JSEM ČTENÁŘ.

Dominik  Kvitský