Tři králové 2019

Tři králové

Dne 6. 1. jsme se převlékli za Tři krále a vyrazili jsme do ulic Milíčevse a Slatin. Skoro u každého domu se zazpívala písnička My tři králové jdeme k vám.  Po písničce nám dali sladkosti. Vykoledovalo se toho opravdu hodně. Nakonec jsme si nějaké sladkosti rozdali a šlo se domů.

Dominik Kvitský

Tři králové

Dne 6. 1. základní škola Slatiny chodila za Tři krále. V neděli v půl deváté jsme se sešli ve škole. Tam jsme se připravili a potom jsme se s druhou skupinkou vydali na cestu. První jsme šli do domova důchodců. Tam to bylo rychlé, takže jsme to tam rychle ukončili. Potom jsme šli obcházet vesnici. Já jsem chodila na Malé straně. Lidé moc neotevírali. Když jsme to obešli, tak jsme si každý mohli vzít jednu sladkost.

Jana Honcová

Tři králové

My děti jsme chodili za tři krále, rozdávali jsme andílky z keramiky a psali na dveře K + M + B  2019 .Byli jsme převlečené do čepic a plášťů s kříži  různě barevnými.  Vyrazili jsme si do ulic Slatin a Milíčevsi. Dostali jsme různé bonbony a čokolády z různých baráků. Takhle jsme obešli celé dvě vesnice potom jsme si  dobroty rozdělili.

Adéla Novotná.