Tvoření adventních věnců spojené s rozsvícením vánočního stromu

ADVENTNÍ VĚNCE

27.11. se konalo dělání adventních věnců. Vstupné bylo dobrovolné. Věnce dělaly spíš babičky a nesmělo chybět občerstvení. Malé děti si mohly něco namalovat a starší děti si vyrobily hezké lampičky. Pak pan učitel vyfotil všechny výtvory. Všichni se ustrojili a šli s lampičkami na pochod vesnicí. Došli jsme k vánočnímu stromu, děti zazpívaly a Šimon Šagát zatroubil na svoji trubku. Stromek se rozsvítil do všech stran. Pak se všichni rozešli, vzali si věnce a tím věncování skončilo.                                  Petr Švorc

ADVENTNÍ VĚNCE

27.11 se konaly adventní  věnce.  Děti si mohly vyrobit lampiony, vymalovat mandaly, přáníčka ,ozdobu na stůl a tak dále. Rodiče vyráběli věnce. K občerstvení pro dospělé bylo svařené víno a pro děti jablečný čaj a vánočka k zakousnutí. Poté co všichni dodělali věnce,  tak jsme se my děti vyfotili. A šlo se. Nesvítily pouliční lampy, jenom čajové svíčky, po kterých se šlo. U stromku se zpívaly dvě koledy. Pásli ovce valaši,  pak Šimon Šagát na trubku a nakonec Štědrý večer nastal. Pan učitel měl krátký proslov a pak se strom rozsvítil.

Pavla Fikarová

ADVENTNÍ VĚNCE

Včera 27.11 se konala akce tvoření adventních věnců. Všichni si něco vyrobili. Třeba lucerny, přáníčka, vybarvili si vánoční obrázky, vystříhli  vločky a ozdoby na stůl. Bylo tam občerstvení pro děti a dospělé, vánočka, svařené víno a jablečný čaj. Až všichni dodělali svoje výrobky, dali je na jeden stůl. Pan ředitel je vyfotil, venku se zhasly lampy. Všichni šli ven, jen čajové svíčky svítily, po kterých se šlo ke stromku. Tam se zazpívaly  koledy Pásli ovce Valaši, Šimon zahrál na trubku Vánoce,  vánoce a na konec jsme zazpívali Štědrý večer nastal. Pan ředitel něco řekl a pak se stromek rozsvítil. Všichni se rozloučili a odešli.  Někteří tatínkové pomohli odnosit stoly a židle.

Šimon Šagát

Adventní věnce

Včera 27.11 byla uspořádaná akce  Adventní věnce.  Pro nás páťáky již po páté.

Děti mohly  vyrábět  lucerničky, přáníčka, Mikuláše a třeba ještě něco a rodiče dělali věnce.

Dal  se tam ukrojit citron, natočit  čaj i mošt.

Pak asi v šest hodin se zhasla pouliční světla a všichni šli ke stromku. Tam jsme zazpívali dvě  koledy:  Pásli ovce Valaši a Štědrý večer nastal a Šimon troubil Vánoce přicházejí.

Pak se rozsvítil stromeček a šli jsme domů.

Patrik Hegedus

Adventní věnce

Naše škola se už  připravuje celý týden. Byli tam tři dílny v jedné dílně se vyráběly mandaly,  v druhé lucerny a v třetí  zase čerti. V 6.00 jsme šli na náves. Po koledách se vánoční stromek rozsvítil .

Adéla Kořínková