Kategorie: Pro rodiče

Čtení pomáhá

Milí žáci, vážení rodiče,

Rádi bychom Vám představili projekt „ČTENÍ POMÁHÁ“, který už pátým rokem spojuje všechny děti, které svým čtením chtějí pomoci těm, kteří v životě neměli tolik potřebné štěstí k jeho víceméně bezproblémovému žití.

Projekt, jehož patronem je Zdeněk Svěrák, každoročně rozdělí 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kam a komu peníze poputují, rozhodují samotní dětští čtenáři velmi jednoduchým způsobem. Po přečtení knihy z nabízeného seznamu, jenž do dnešního data čítá pro kategorii 1. stupně téměř 130 knih, vyplní jednoduchý testovací kvíz na svém počítači, kterým se zjišťuje, zda dítě knihu skutečně přečetlo. Uspěje-li v kvízu, získá 50 Kč. Tento obnos dítě ale fyzicky nevlastní, nýbrž rozhodne o tom, komu získané peníze věnuje. Lidských příběhů plných bolesti, bezmoci, ale i víry v lepší dny a naději je na stránkách projektu www.ctenipomaha.cz skutečně mnoho.

Protože chceme učit děti nejen lásce ke knihám, ale také lásce k člověku spojené s ochotou pomoci těm, kteří naši pomoc potřebují, rozhodli jsme se od září příštího školního roku aktivně vstoupit do tohoto projektu a stát se jeho aktivními členy.

Chcete-li se s projektem seznámit již nyní, ne váhejte a navštivte webové stránky projektu. Pro začátek stačí přečíst si osudy lidí a dětí, kteří žijí mezi námi své životy jinak, než jsme zvyklí.

Kolektiv pedagogů ZŠ SLATINY