Kategorie: Prvňáčci

Info pro rodiče

Milí a úžasní rodiče prvňáčků,

 

moc Vám všem děkuji za téměř stoprocentní účast na rodičovské schůzce i za domácí úkol, který jste vypracovali na jedničku. S kartičkami jsme hned začali pracovat, dětem se dařilo, práce je baví.

Začali jsme pracovat na písmenu „M“, „m“, postupně k němu přidáme samohlásky a, e, i, o, u a začneme hovořit „robotí řečí“ po slabikách, zde již budu potřebovat Vaši rodičovskou podporu. Dovoluji si Vás požádat o každodenní trénink hlasitého čtení probraných písmenek i slabik, aby se dětem vše zautomatizovalo, a to i o víkendu. Začátky jsou náročnější, ale čas věnovaný čtení v jeho úplných začátcích se Vám všem tisíckrát vrátí.

Dále bych Vás ráda seznámila se školními potřebami, jež jsem dětem pořídila místo progres, které se přestaly vyrábět. Některé děti je mají, což ale nevadí. Vaši prvňáčci budou mít za první třídu mnou vytvořené portfolio prací. Za tímto účelem jsem jim v IKEA koupila každému kartonový organizér, který si vyzdobíme a do něhož si v průběhu školního roku budou vkládat vše, co vytvoří, nakreslí, napíší. Posledního června si ho odnesou domů. Vy i oni budete mít památku na 1.třídu. Dále jsem jim pořídila sešity na matematiku, diktáty Čj a diktáty M, fólii A4 – tyto pomůcky jim dám, až je budeme potřebovat. Přemýšlím ještě o pár drobnostech, které by dětem přišly vhod, ale to probereme na příští schůzce v listopadu.

Dětem, které mají problém s křečovitým držením tužky (pastelky) při psaní, doporučuji koupit pryžová navlékací pouzdra na tužky. Pryžové pouzdro se navlékne na tužku v místě úchopu tužky a má tlumivý, relaxační účinek na ruku, zároveň vede dítě ke správnému držení. Prodává je v barevných variantách papírnictví naproti Lepařově gymnáziu v Jičíně. Také můžete koupit silnější verzi obyčejné tužky, která má vlisované žlábky pro prsty tak, aby dítě mohlo tužku uchopit jediným způsobem, a to správným.

V příštím týdnu čeká děti „minivýlet“ do Jičína, ve čtvrtek vyrazíme do galerie a za historickými skvosty Jičína. Podrobnosti vložíme v pátek na web školy do sekce PRO RODIČE, neboť se akce týká všech školních dětí.

Děkuji Vám všem za trpělivost, spolupráci a těším se na další setkání v podobném duchu jako v pondělí. S pozdravem a přáním krásných podzimních dní

Radka Zlatníková

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.