Kategorie: Prvňáčci

Školní taška

Školní taška

Vážení rodiče prvňáčků,

Děti se již učí dle pevného rozvrhu, a to jak prvňáci, tak druháci. Ráda bych Vás poprosila, abyste přípravu školní aktovky na každý den brali jako každodenní radost, které budete věnovat právě tolik času, kolik Váš prvňáček potřebuje. Ne každý to zvládá po týdnu sám, většina dětí potřebuje asistenci ještě dále. Důležité je dělat vše společně, v klidu a s vědomím, že máme dost času. Je to rituál, který se stane stereotypem. Tak to chceme. Každá aktovka je jiná, ukažte dítěti systém, jak uložit věci tam, kam patří, aby se nepoškodily, vysvětlete, že každá věc má své místo a rozhodně netolerujte soubor pomůcek naházených v aktovce bez ladu a skladu na jednu hromadu. Pokud děti zpočátku něco zapomenou, je to normální. Budu stále dokola vysvětlovat, jaká kniha k jakému předmětu patří. Nic se nestane, bude-li něco chybět.

Malé kartonové desky formátu A5 jsou do aktovky prvňáka zbytečné, dětem je nedávejte. V první třídě jsou vhodnější ty formátu A4, do nichž se vejdou jak velké pracovní sešity, tak i malé písanky, nebudeme rozlišovat učebnici od sešitu, vše nám ochrání jedny velké desky.

Dále si Vás znovu dovoluji poprosit, aby měly děti veškeré učebnice i pracovní sešity podepsané křestním jménem i příjmením, velkými tiskacími písmeny, buď přímo na obalu (nalepený štítek se jménem), nebo pod ním/ ne vevnitř knihy/. Děti vše rády nechávají na různých místech po škole, výměna pomůcek mezi dětmi je běžná věc, podepsané se lépe vrací majiteli.

Zvažte, zda není pro Vaše děti jednodušší penál s jedním zipem, potřebují opravdu jen tužky, nůžky, gumu a pastelky. Vyučovací hodina trvá 45 minut a nelze polovinu z tohoto času věnovat hledáním pomůcek. konce…Samozřejmě pomohu, nasměruji, ale nelze to prodlužovat  stále.

 Závěrem bych Vám ráda poděkovala za trpělivost, kterou svým dětem určitě poskytujete v hojné míře. Podrobnosti týkající se návštěvy JMP budou v sekci „PRO RODIČE“ tuto středu, neboť se týkají rodičů všech žáků naší školy.

Vaše paní učitelka

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.