Zdroj: http://www.zsslatiny.cz/anglictina/aj-info-rodicum  •  Vydáno: 10.9.2015 12:45  •  Autor: admin

AJ- info rodičům

Vážení rodiče,

ráda bych Vás seznámila se změnami ve výuce anglického jazyka, jež se týkají především Vašich dětí, ale také Vás. Naším společným cílem jsou děti, které se nejen těší na školní výuku cizího jazyka, ale také zároveň rády seznamují s novými poznatky a nabytými vědomostmi své nejbližší v domácím prostředí – Vás, rodiče. Váš neskrývaný zájem o angličtinu, byť nemusíte znát jediné anglické slovíčko J, je vždy tou lepší variantou pro povzbuzení malého angličtináře než výroky typu: „S tím za mnou nechoď, já tomu vůbec nerozumím, to víš, já znám jen němčinu a ruštinu, rukama nohama se vždycky domluvím a ty budeš mít tolik peněz, že si zaplatíš překladatele……“ L. I v nevědomosti buďte dětem oporou a pomocníky minimálně tím, že projevíte zájem o společné sdílení všeho, co zažily při výuce ve škole. Zajímejte se o nová slovíčka. To je to nejdůležitější, neboť i ta nejintenzivnější školní výuka vyžaduje domácí přípravu, pokud chceme, aby byla úspěšná a produktivní. V první a druhé třídě doporučuji 10 až 12 minut denně (i o víkendu), ve třetí třídě 15 minut a od čtvrté třídy 20 minut denně. S každým dalším ročníkem doporučuji dobu domácího aktivního opakování prodlužovat o 5 minut. Zvyk je železná košile. Věřte, že začátky jsou především na Vás, rodičích. Děti (především ty starší) budou zpočátku odmlouvat a stávkovat, Vy ale musíte vydržet a nenechat se „strhnout k lenošení“. Děti si na tento opakovací rituál velmi rychle zvyknou a ony i Vy budete mít radost ze zvětšujícího se objemu slovní zásoby, jež v hlavičkách Vašich dětí zůstává a nemizí.

Pár rad, které v začátcích i koncích pomáhají:

Pár změn s novým školním rokem:

Děkuji Vám za pozorně přečtené informace a věřím, že děti, Vy i já budeme mít v tomto školním roce z angličtiny pouze příjemné zážitky. Pokud budete mít zájem vidět své děti při práci v hodině, není problém se po předchozí dohodě výuky zúčastnit. V případě jakýchkoliv nejasností či dotazů mě můžete kontaktovat na radka.zlatnikova@seznam.cz. Přeji Vám vše dobré a ať se učení daří.

Radka Zlatníková